Lipno 2012

Akce byla domluvena už někdy o vánocích. Verča (z práce) že by ráda na JACHTU, protože loňský Orlík se jí líbil. No a na webu jsem uviděl úžasné slevy - jdeme do toho. Pravda, potom se to začalo trochu komplikovat, protože ještě by chtěl ten a potom tamten a holky nějak zapomněli na zákon o neprostupnosti hmoty. Prostě 8 lidí na 28 loď nenarveš.Tak jsem zavolal Lacovi "pojeď na Lipno", ale ten to pochopil jako rodinný výlet (což mi neřekl) takže teďka je tady jedna loď se spokojenou rodinkou a já s otázkou, jak dostat 8 lidí na loď.
Další kmplikáto je, že Máří se odmítá vracet a holky chtějí spát v Lipně.
Přijeli jsme pozdě. Přebírka lodi - no borec na lodi už někdy asi byl, ale moc toho nevysvětlil. Třeba elektriku zapojenou nemáme. Za to máme na palubě moc hader a hodinu zpoždění. A žádné vody.
Ráno se k nám seběhlo lidí a že by teda chtěli na tu jachtu. Pochopili, že všichni asi nee - takže rozdělit, první polovina naskočila a jedeme.
Start (vyplutí) strašné a hnedka plachty ven. A jeli jsme jak dráha. Vítr tak 3m, ideální na vysvětlení obratů a vůbec techniky plavby. Paráda. Kormidlo jsem předal hnedka po vysvětlení co je co a celý den jsem jenom dozoroval jak jim to jde. Pravda, byly tady nějaké ty kravské obraty, dokonce v jeden čas jsme museli zapnout motor (broučci už fakticky zavírali hrůzou očička), ale obecně pěkné a bezpečné jachtání. Konec byl takový akčnější, dokonce jsme koupali i ráhno ve vodě (Laco z toho měl zážitek), já jsem byl ale dole v podpalubí a nějak jsem se nestačil bát.. Kolem čtvrté jsme zbaběle utekli před takovým čérniskem do Frymburku, večeře, po kalíšku a spat.
Neděle
Další parta, předpověď bezvětří a déšť.Zatím jim to vychází - hladina jak rybnik.
psáno později ..
Jachtali jsme za úplného bezvětří, jenom nějaký dýchanec nás tu a tam posunul kupředu. Díky tomu jsme rozhodli, že není až tak špatná varianta "k domovu". Chvilku byl vepředu Laco, chvilku my, ale potom se nějak zadařilo a nechali jsme pražáky daleko vzadu. A před marínou (u ostrůvku) jsme byli o 2 hodiny dřív. Naštěstí tam foukalo. Takže boční vítr a plnou rychlostí (a náklonem) tam. A zpátky. A ještě větší náklon. Zuzka objímala vinčnu, občas zapištěla, občas bylo "Pepane dost" a jezdili jsme jak dráha. Jeden z posledních obratů dne jsem si zkusil i já (za celý den jsem na to nešáhnul) a vcelku se to i povedlo. To i Máří pozvedla obočí, že už aj stačilo.
No a potom marína, předat loď a konec.
Pondělí - výlet
Prej že pujdeme na Čertovu stěnu. 12 km. Prej když to ušla Krásnohorská, tak to dáme taky. Tož - kameně. A dost. Ale pěkné. Voda, šutry, chládeček  - tam vevnitřku lesa paráda, ale zakončení - cesta do vyššího Brodu, asfalt, slunko, hic. A ve Vyšáku strašná hospoda. Taková ta navoněná bída. Ceny kolem 300 a v nabídce katův šleh. Lidi od vedlejšího stolu dostali tak smradlavou rybu, že nás tímto vyhnali ven z hospody. Báša byl po zbytek dne permanentně nasraný (asi si to představoval jinak), my jsme ještě na Lipně šli obhlídnout bobovou dráhu, potom jsme chvilku poseděli - no a další den odjez.
Úterý
jedeme dom. Ale po cestě že se někde zastavíme - a prej Slavonice. Naštěstí během jízdy jsem laboroval s navigací - přepnul jsem tam túristické mapy - a hele, jedeme kolem pevnůstek. No a ono bylo 8.5 - tak jsem očekával, že nějaký militarista bude u těch pevnůstek postávat. A přesně tak to bylo. Máří si potěžkala pistolu, já jsem ošahal lehký kulomet - no a potom Slavonice (tož pěkné) a oběd, kde se mi to snažili mocí mermo znechutit. Buď čudili pod nos a nebo (to zabralo) v okně kuchyně zapnuli řev nějakého děcka.
Ale i tak - času dost, plný břuch, tak jsme se po cestě domů kochali.  
(fotky v galerii)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

České Švýcarsko 2019

Kos 2019

Rhodos 2011